Неработеща тоалетна и липсващи подземни контейнери в градинката Кристал

03 Февруари 2020, Понеделник Viber

Потърсихме причините за неработещите тоалетни и липсващите подземни контейнери в градинката Кристал

ДО КМЕТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА

Г-ЖА ЙОРДАНКА ФАНДЪКОВА

ЧРЕЗ:

ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА СТОЛИЧЕН 

ОБЩИНСКИ СЪВЕТ

Г-Н ЕЛЕН ГЕРДЖИКОВ

Уважаема г-жо Кмет,

Уважаеми г-н Председател на СОС,

На основание чл. 129, ал. 1 и ал. 2 от Правилника за организацията и дейността на Столичен общински съвет, моля да ми отговорите устно и писмено на първата следваща сесия на Столичен общински съвет на следното питане, което да бъде включено в Дневния ред на СОС:

ПИТАНЕ

От Симеон Ставрев –

Общински съветник в Столичен общински съвет

Относно: Неработеща тоалетна и липсващи подземни контейнери в градината Кристал

Градината Кристал е едно от любимите места на софиянци и представителна зелена площ в самия център на града. Договорът за нейното реновиране беше сключен с ПСТ Груп ЕАД на 2 юли 2018 за срок от 365 дни и е част ремонта на цялата т. нар. зона 4, която включва и историческото сърце на София – пространствата около “Александър Невски”, Народното събрание, Военния клуб, бул. “Цар Освободител. Преди да започне ремонта в нея имаше една химическа тоалетна, а на жълтите павета от страната на ул. „6-ти септември“ имаше и контейнери за боклук. Сега в градината Кристал няма работеща публична тоалетна, въпреки че има построена такава, както са предвидени и дупки за подземни контейнери, който не се използват, а стоят заградени. В същото време градината се използва свободно от гражданите вече повече от шест месеца.

Уважаема г-жо Фандъкова,

По тази причина моля да ми отговорите на следните въпроси:

  1. Кога завърши ремонта на градината Кристал?
  2. Построената публична тоалетна в нея завършена ли е?
  3. Защо публичната тоалетна не е в експлоатация?
  4. Кога построената публична тоалетна ще влезе в експлоатация?
  5. Защо са изкопани 2 дупки от страната на ул. „6-ти септември“ за подземни контейнери, а такива не са монтирани?
  6. Кога ще бъдат монтирани подземни контейнери от страната на ул. „6-ти септември“?
  7. Подземните контейнери ще бъдат ли за разделно събиране на боклук?

Прилагам и снимков материал на сегашното положение на градината – неработеща тоалетна и заградени дупки.

София                                                                                                                        

3 февруари 2020

 

С уважение,

……………………………..

(СИМЕОН СТАВРЕВ)

Накратко:

Градинката Кристал е едно от любимите места на софиянци и представителна зелена площ в самия център на града. Договорът за нейното реновиране беше сключен с ПСТ Груп ЕАД на 2 юли 2018 за срок от 365 дни и е част ремонта на цялата т. нар. зона 4, която включва и историческото сърце на София - пространствата около "Александър Невски", Народното събрание, Военния клуб, бул. "Цар Освободител.

Защо е важно:

Преди да започне ремонта в нея имаше една химическа тоалетна, а на жълтите павета от страната на ул. „6-ти септември“ имаше и контейнери за боклук. Сега в градинката Кристал няма работеща публична тоалетна, въпреки че има построена такава, както са предвидени и дупки за подземни контейнери, който не се използват, а стоят заградени. В същото време градинката се използва свободно от гражданите вече повече от шест месеца.

Вид:

Питане в СОС

В качеството на:

Общински съветник в СОС

Категория:

Градска среда

Входящ номер:

СОА20-ГР94-530

Отговор:

Свалете

Използваме бисквитки на нашия уебсайт, за да подобрим неговото представяне и вашето преживяване. Ако продължите, ще приемем, че сте съгласни с това. OK