Поискахме опасен трафопост в квартал Враждебна да бъде обезопасен

15 Март 2021, Понеделник Viber

Поискахме опасен трафопост в квартал Враждебна да бъде обезопасен

До

ЧЕЗ Разпределение България АД

гр. София 1784

бул. „Цариградско шосе” № 159

klienti@cez-rp.bg

Енергийният омбудсман на ЧЕЗ

cez.ombudsman@cez.bg

СИГНАЛ

От Симеон Ставрев –

Общински съветник в Столичен общински съвет

Уважаеми,

Като общински съветник в Столичен общински съвет получавам множество сигнали относно проблеми в града ни. В конкретния случай с мен се свърза гражданин на квартал Враждебна, Столична община. Става въпрос за трафопост в квартала. Същият се намира в непосредствена близост до детска площадка.

До вас е изпратено следното писмо за проблема от жител на района:

То: Klienti CEZ RZ <klienti@сег-rp.bg> Subject: Опасен трафопост 

Изпращам ви сигнал за необезопасен трафопост в София, кв.Враждебна, ул.8- ма, N 34-38. Съоръжението е силно корозирало, със свободен достъп и възможност за лесно качване на неговото второ ниво. Намира се в непосредствена близост до детска площадка. Моля незабавно да бъдат взети мерки за неговото обезопасяване, за да бъдат избегнати инциденти. 

От вашия отговор става ясно, че проблем няма, след което сте го оградили със сигнална найлонова лента:

Във връзка с Ваше писмо получено на електронната ни поща, регистрирано в клиентската информационна система на „ЧЕ3 България” ЕАД с входящ N° 1 203821 901 /02.10.2020 г., бихме искали да Ви уведомим за следното: Предвид изложените от Вас обстоятелства е извършена проверка на място от служители на „ЧЕ3 Разпределение България” АД. Следва да уточним, че визираният от Вас трансформаторен пост е в добро техническо състояние и същият е годен за експлоатация. Реализирани са действия от служители на Дружеството по ограждане на съоръжението със сигнална лента. Благодарим Ви, че се свързахте с нас на електронна поща klienti@cez-rp.bg.

В тази връзка моля да ми отговорите на следните въпроси:

  1. Какво точно е това съоръжение? Трафопост ли е?
  2. Какви са законовите изисквания за безопасност на такъв вид съоръжение?
  3. Мислите ли, че това съоръжение настина е безопасно с оглед на това, че на него спокойно може да се покатери дори дете?
  4. Мислите ли, че оградната лента, която сте увили около рамката, би спряла едно дете да се покатери до платформата?
  5. Съоръжението не трябва ли да бъде оградено с масивна ограда или поне оградна мрежа, която да възпрепятства свободния достъп до него и да предотврати евентуални инциденти?
  6. Не е ли най-удачно да затворите съоръжението в сграда с контролиран достъп? 
  7. Колко съоръжения от такъв открит вид имате на територията на Столична община и как са разпределени като бройки в 24-те района на града?

Съоръжението е със следните координати:

https://www.google.com/maps/place/42%C2%B042’43.8%22N+23%C2%B024’38.9%22E/@42.7121706,23.4086169,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d42.7121667!4d23.4108056

Прикачам също така снимков материал.

С уважение, 

Симеон Ставрев

Моля отговорите да ми бъдат изпратени писмено на електронната ми поща: 

simeon.stavrev@demokrati.bg

Документът е подписан с електронен подпис.

София                                                                                                                        

15 март 2021 г.

Накратко:

Като общински съветници в Столичен общински съвет получаваме множество сигнали относно проблеми в града ни. В конкретния случай с нас се свърза гражданин на квартал Враждебна, Столична община. Става въпрос за трафопост в квартала. Същият се намира в непосредствена близост до детска площадка.

Вид:

Питане в СОС

В качеството на:

Общински съветник в СОС

Категория:

Комунални дружества

Входящ номер:

1204046861/15.03.2021 г.

Отговор:

Свалете

Използваме бисквитки на нашия уебсайт, за да подобрим неговото представяне и вашето преживяване. Ако продължите, ще приемем, че сте съгласни с това. OK